Rynek magazynowy w Polsce – nowe inwestycje

Rynek magazynowy i logistyczny w Polsce rozwija się znakomicie mimo niesprzyjających warunków – jak pandemia, wysoka inflacja, rosnące stawki najmu i ceny materiałów budowlanych czy aktualna sytuacja gospodarcza i coraz mniejsza dostępność terenów. Zobacz, jakie inwestycje są realizowane.

W całej Polsce powstają nowe obiekty – m.in. magazyny do wynajęcia w Krakowie, Wrocławiu czy na Dolnym Śląsku i Polsce Centralnej. Część lokalizacji – jak Warszawa czy Łódź – od lat cieszy się dużą popularnością. Inne – jak wynajem magazynu w Krakowie czy pod Gdańskiem – zyskują rosnące zainteresowanie inwestorów.

Dan Cake Polonia uruchomiła centrum logistyczne

W ramach inwestycji o wartości 50 mln złotych w Chrzanowie powstały trzy hale na powierzchni 4,5 tys. m². Jest to hala łącznikowa, załadunkowa oraz w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania. Dan Cake Polonia to czołowy producent w branży piekarniczo-cukierniczej w Polsce.

Magazyn jest wyposażony w regały wielopoziomowe. Palety z kolei są dostarczane do magazynu automatycznie. Dla firmy Dan Cake to bardzo duży krok do przodu. Procesy automatyczne są przyszłością i marka ta chętnie w nie inwestuje i korzysta z innowacyjnych rozwiązań.

Powierzchnie magazynowe do wynajęcia – Kraków

Panattoni Park Kraków IV to nowoczesny obiekt w portfolio jednego z liderów branży – firmy Panattoni. Całkowita powierzchnia magazynowa wynosi 33 000 mkw. Panattoni Park Kraków IV zlokalizowany jest w Skawinie, w pobliżu Krakowa (17 km od centrum miasta) i autostrady A4, drogi E77 oraz E40.

Lotnisko w Balicach jest oddalone ok. 16 km od parku, a odległość do granicy słowackiej wynosi 66 km. Magazyny w Krakowie spełnią oczekiwania najemców z różnych branż – m.in. spożywczej, e-commerce, wydawniczej czy logistycznej.

Ogromny popyt na magazyny – nowe inwestycje we Wrocławiu

Na Dolnym Śląsku powstaje aktualnie ponad 600 tys. metrów kwadratowych nowoczesnych magazynów. Dwie trzecie z nich znajduje się we Wrocławiu i najbliższej okolicy stolicy Dolnego Śląska. Na hale i magazyny czekają różni najemcy – głównie z branży e-commerce oraz logistyki. Budują tu m.in. Panattoni, GLP, R7 czy Hillwood. Część obecnie realizowanych projektów zostanie ukończona już na początku 2023 roku.

Magazyn farmaceutyczny Pelion w Łodzi – największy w Polsce

W Łodzi powstał największy magazyn farmaceutyczny w Polsce i jeden z największych w Europie Centralnej. Korzysta z niego kilka hurtowni farmaceutycznych i firm dystrybuujących leki do szpitali i aptek.