Lakiery hybrydowe i lampy do utwardzania – must have manicurzystki

Lampy LED świetnie utwardzą lakier hybrydowy i żelowy. Służą do użytku profesjonalnego w salonach, ale mają zastosowanie też wśród osób prywatnych. Niezależnie od tego, czy chcesz wykonać manicure w gabinecie kosmetycznym, czy w domowym zaciszu, potrzebne będą zarówno lakiery hybrydowe, jak i lampa.

Manicure hybrydowy – popularny wybór

Manicure hybrydowy to najczęściej wybierana metoda stylizacji paznokci, która zyskała popularność dzieci elegancji, prostocie wykonania oraz trwałości i połyskowi. Właściwości hybrydy sprawią, że manicure będzie trwały i mocny. Nic dziwnego, że wśród rodzajów manicure, to hybrydy cieszą się największą popularnością.

Wspaniały efekt utrzymuje się około 3 tygodni. By wykonać perfekcyjną stylizację, potrzebne są różne przedmioty i akcesoria – must have to m.in. lakiery oraz lampa do utwardzania. Dowiesz się więcej na ich temat, by wybrać je odpowiednio do potrzeb.

Lakiery hybrydowe

Szeroka paleta barw pozwoli dobrać idealny odcień do każdej stylizacji. Lakiery hybrydowe są idealnym wyborem na każdą okazję. Są wyjątkowo dobre do zadań specjalnych. Hybryda sprawia, że Twoje paznokcie będą ładne, mocne i długie.

Do wyboru są różne produkty – klasyczne lakiery hybrydowe, 3w1, 5w1, metaliczne, z brokatem itd. Aktualnie bardzo popularne są m.in. lakiery hybrydowe 3w1, które łączą bazę, lakier i top coat. Z kolei lakiery 5w1 dają dodatkowo możliwość nabudowania oraz przedłużenia paznokci. Ciekawostką są też lakiery hybrydowe termiczne, czyli zmieniające swój kolor pod wpływem temperatury.

Jaka lampa do paznokci sprawdzi się najlepiej?

Lakiery do hybrydy to polimerowa emalia, która wymaga utwardzenia w świetle lampy UV. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się m.in. funkcjami, mocą czy dodatkowymi udogodnieniami. Do wyboru jest m.in. lampa Sunone, Elisium czy Semilac. Wpływają na jakość i trwałość stylizacji oraz komfort pracy.

Zwróć uwagę głównie na jej moc. To od niej zależy czas naświetlania preparatów oraz to, czy lakiery dobrze się utwardzą. Do salonu warto wybrać lampę, której moc wynosi co najmniej 48 W, a najlepiej 54 W lub 72 W. Do zastosowań domowych może to być urządzenie słabsze. Praktyczne są lampy mające możliwość regulacji mocy.

Urządzenie z żarówkami UV nadaje się do hybryd i żeli, ale czas naświetlania jest dłuższy, a żywotność urządzenia niższa. Do salonu warto jednak kupić urządzenie UV/LED. Wtedy do stylizacji można użyć różnych preparatów do stylizacji paznokci.